Sport to zdrowie - kolekcjonerdvd.pl

Sport to zdrowie

trening to samo zdrowie. Zaprawa jest bardzo ceniona zwłaszcza przez facetów. Od małego dzieci biegają po domu. W szkole dziewczynki często łapią za skakanki, a chłopcy kopią w piłkę. Dzieci czują potrzebę poruszania się. Dlaczego? Dzieci instynktownie wiedzą co jest dla nich zdrowe.
Dla niektórych jest to pragnienie tak silne, że zostają w tym już na zawsze. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez ćwiczeń, bez adrenaliny.

Znam wielu ludzi, którzy uprawiają jakiś pracę fizyczną, a dzień bez treningu jest dla nich dniem straconym. Wspinaczka, sztuki walki, a nawet taniec - jest to ich chleb powszedni. Na dokładkę, w dni kiedy nie mają zawodów, chodzą na siłownię. Są to osoby, które dobrze wiedzą jak ćwiczyć, żeby były efekty, co robić, żeby nie naciągnąć mięśni, za co odpowiada dane ćwiczenie. Ogólnie rzecz biorąc są to osoby zdecydowane, wiedzące co chcą robić i co chcą przez to osiągnąć. Są to osoby na tyle zdeterminowane, że zmiany wprowadziły również w swoje menu. Wiedzą ile co ma kwasów nasyconych, ile kwasów nienasyconych i co jest zdrowe, a co lepiej przekąsić raz na ruski rok. Sport to zdrowie, a dla niektórych styl życia.

Trening powinien być odpowiednio intensywny, bo biegi raz na pół roku nie wyrobią nam siły i zdeterminowania. Brzuszki robione dwa razy w tygodniu nie pomogą nam osiągnąć idealnego brzucha do wakacji. Rozciąganie się w weekendy nie zrobi z nas człowieka gumy.

Jeżeli ktoś sądzi, że chce ćwiczyć, chce coś osiągnąć poprzez sport, ćwiczenia - niech wie, że to wiąże się z wielkim poświęceniem. Trening to nie byle jakie hobby, które można odstawiać na bok ii wracać do niego za jakiś czas.
Najlepiej chyba wiedzą o tym tancerze, których jeden gafa może przekreślić dalszą karierę. Często uraz staje na dojściu do szczęścia. Kiedy tancerzowi kolana odmawiają posłuszeństwa, wie, że wszystko się zmieni. Jeżeli będzie tańczył dalej - kolana nie dadzą o sobie zapomnieć.

ćwiczenia wiąże się z oddaniem, namiętnością, poświęceniem, zmęczeniem, ale i ze zdrowiem. Trenerzy niewątpliwie mają dużo lepsze zdrowie niż ci, którzy siedzą całymi dniami przed telewizorami.

W skrócie, żeby uszeregować, czym jest :
Sport zaczyna się w każdym z nas, a wszystko zależy już potem od nas. Jak to pokierujemy, bo to my trzymamy stery. Wychowanie fizyczne jest zalążkiem intensywnego treningu. I to wtedy powstaje wybór: czy chcę robić coś jeszcze? Jeżeli odpowiedź brzmi tak to znaczy, że jesteś na dobrej drodze do nie tylko pięknej sylwetki, ale również zdrowego stylu życia. W tym momencie wystarczy tylko, że nie puścisz swoich chęci, bo czym jest trening bez chęci? Tym czym miłość bez namiętności.

Słowa kluczowe:zdrowie, trening,